PRIMĂRIA ORAŞULUI CĂZĂNEŞTI
Şos. Bucureşti, Nr.93, Loc. Căzăneşti, Jud. Ialomiţa. Tel. 0243264010, Fax 0243264397, E-mail: primaria@primariacazanestiil.ro

ANUNȚ terenuri neîngrijite

Pe raza Orașului Căzănești se află multe case și terenuri neîngrijite, cu vegetație crescută spontan, unde se adăpostesc câini, șobolani, serpi, șopârle și care pun în pericol sănătatea/viața cetățenilor .

Vă aducem la cunoștință că, potrivit Regulamentului privind stabilirea criteriilor de majorare a impozitului pe clădirile și terenurile neîngrijite de pe raza Orașului Căzănești, intrat în vigoare din  01.01.2022, suntem obligați să ne întreținem casa și terenul aferent, aflat în proprietate sau folosință, a anexelor acestora, a incintelor, a  împrejmuirilor. În caz contrar, Primăria va fi nevoită să urmeze procedura prin care, dacă nu luăm măsurile de salubrizare/ îngrădire/ reparare, etc. conform celor stabilite  de către comisia de constatare, se majorează impozitul, până la 500%.

Orice casă neîngrijită din Căzănești are aparținători care se pot ocupa de lucrări de întreținere și curățenie.

Să nu uităm că acolo au trăit părinții sau rudele noastre, care au construit o casă, au plantat un copac, au crescut un copil ...

Pentru lămuriri suplimentare, accesați linkul de mai jos:

Registrul de evidenta

Registrul de evidenţã a Sistemelor individuale Adecvate pentru Colectarea şi Epurarea Apelor Uzate

Registru COLECTARE

Registru EPURARE

InfoCons

Alegeri pentru Senat și Camera Deputaților din anul 2020

Guvernare transparentă

1550134040 poca banner mai 250 116

imag.112

Impozite şi taxe