PRIMĂRIA ORAŞULUI CĂZĂNEŞTI
Şos. Bucureşti, Nr.93, Loc. Căzăneşti, Jud. Ialomiţa. Tel. 0243264010, Fax 0243264397, E-mail: primaria@primariacazanestiil.ro

Anunț informativ prevenire SARS-COV-2

ÎN ATENȚĂ CETĂȚENILOR!

ANUNȚ INFORMATIV PRIVIND REGLEMENTĂRILE LEGALE ÎN VIGOARE

PENTRU PREVENIREA ȘI COMBATEREA EFECTELOR

PANDEMIEI DE COVID -19

ACCESUL PERSOANELOR ÎN INCINTA INSTITUȚIILOR PUBLICE CENTRALE ȘI LOCALE,ESTE PERMIS DOAR CELOR CARE FAC DOVADA VACCINĂRII ÎMPOTRIVA VIRUSULUI SARS-COV-2 ȘI PENTRU CARE AU TRECUT 10 ZILE DE LA FINALIZAREA SCHEMEI COMPLETE DE VACCINARE,CARE PREZINTĂ REZULTATUL NEGATIV AL UNUI TEST RT-PCR PENTRU INFECȚIA CU VIRUSUL SARS-COV-2, NU MAI VECHI DE 72 DE ORE SAU REZULTATUL NEGATIV CERTIFICAT AL UNUI TEST ANTIGEN RAPID PENTRU INFECȚIA CU VIRUSUL SARS-COV-2 NU MAI VECHI DE 48 DE ORE, RESPECTIV CARE SE AFLĂ ÎN PERIOADA CUPRINSĂ ÎNTRE A 15-A ZI ȘI A 180-A ZI ULTERIOARĂ CONFIRMĂRII INFECTĂRII CU VIRUSUL SARS-COV-2.

Anunț informativ prevenire SARS-COV-2.PDF